on-line shop |  FAQ   
firma > história firmy

História firmy
 

V roku 1851 s vypožičaným kapitálom vo výške USD 40,- Merritt Singer založil spoločnosť na výrobu a predaj revolučného výrobku - stroja na zautomatizovanie konfekčnej výroby.

V roku 1853 bol zahájený predaj prvých šijacích strojov vyrobených v továrni v New York City za jednotkovú cenu USD 100,-. O dva roky neskôr získava tento šijací stroj prvú cenu na svetovej výstave v Paríži a Singer zahajuje ako prvú spoločnosť na svete predaj systémom nájmov cielených na maximálne zvýšenie predajov.

O 10 rokov neskôr novo premenovaná spoločnosť Singer je už držiteľom 22 patentov a dosahuje ročného predaja 20 000 šijacích strojov.
V roku 1867 sa Singer stáva prvou nadnárodnou priemyselnou spoločnosťou v USA založením výrobného podniku Singer na šijacie stroje v Glasgowe v Škótsku. V roku 1880 dosahuje Singer ročného predaja 250 000 šijacích strojov a zakladá ďalšie výrobné podniky šijacích strojov v New Jersey.

Prvý elektrický šijací stroj uvádza Singer na trh v roku 1889 a na prelome storočia dosahuje ročný predaj počet až 1 350 000 strojov.

V roku 1908 je otvorená na 149 Broadway v New Yorku administratívna budova Singer ako prvý mrakodrap a najvyššia budova na svete, ktorá sa stáva na 54 rokov obchodným a riadiacim centrom firmy Singer.

Po zavedení elektronických šijacích strojov na svetový trh v roku 1975 vstupuje Singer aj do oblasti výroby priemyslových šijacích strojov.

Na základe svetoznámej značky Singer, svojho progresívneho predajného systému, širokej siete
30 000 maloobchodných centier a nepriamych predajných miest na celom svete, zavádza Singer na trh mimo tradičné výrobky a ďalší sortiment tovaru z oblasti spotrebnej elektroniky, nábytku a širokého sortimentu predmetov dlhodobej spotreby pre domácnosť.

V roku 2002 uvádza Singer na trh Quantum XL - 5000, počítačom riadený šijací a vyšívací stroj ponúkajúci širokú paletu pamäťových kariet na vyšívanie rôznych vzorov a abecied, s unikátnymi prvkami ako napr. celkom automatické navliekanie alebo výmena vyšívacích nití.
V roku 2003 Singer oslavuje už 152. výročie svojho založenia.